Káva Papua New Guinea

800 

Ainora AX

Pražená zrnková káva

Táto výberová káva od drobných farmárov z Obura-Wonenara sa vyznačuje sladkastou až jemne ovocnou chuťou žltého melónu, banánov aj byliniek, vyváženou aciditou a zároveň jemnou čokoládovou dochuťou.

Oblasť:  Eastern Province, Kianantu town, Obura – Wonenara

Farma:   Ainora

Odroda:  Arusha, Typica

Nadmorská výška: 1700-2500m

Spracovanie: fully washed

Cup score: 83

Stupeň praženia: City+

Hmotnosť: 200g

1 na sklade (dostupné na objednávku)

Kategória: Značka: ID produktu:2476

Popis

Káva Papua New Guinea

Káva Papua New Guinea Ainora AX

Ainora AX

Pražená zrnková káva

PAPUA NEW GUINEA – prímorský štát v ďalekej Oceánii. Kry kávovníkov sa tu začali sadiť až okolo roku 1950. Plantážnici, malí rodinní poľnohospodári pole zakladajú najčastejšie v hlbokých lesoch, na rúbaniskách, ktoré sú neprístupné strojom. Žiadne priemyselne vyrábané hnojivá ani ošetrujúce prípravky sa ku kávovníkom zaručene nedostanú. Zber plodov kávovníkov je stopercentne ručný. Tamojšia vláda zaviedla štandardy kvality kávy – najmenej akostné zrná úplne zmizli z trhu a káva z Papuy Novej Guiney strmo šplhá po rebríčku popularity medzi špičky svetových káv.
PAPUA NEW GUINEA AINORA od DE JURE COFFEE ROASTERY sa vyznačuje sladkastou až jemne ovocnou chuťou žltého melóna, banánov a byliniek, vyváženou aciditou a zároveň jemnou čokoládovou dochuťou.

Aj my, v našom vinárstve, si radi pochutíme na dobrej kávičke. Preto by sme Vám chceli ponúknuť túto špecialitku od našich svätojurských pražiarov.

Nech sa páči, Káva Papua New Guinea Ainora AX od Coffee de Jure!

 

káva

Pražiareň:

DE JURE COFFEE ROASTERY: info@dejurecoffee.sk

Compliance Consulting, s.r.o., Tramínová 3, 900 21 Svätý Jur, Slovensko

Kúpou týchto výrobkov, podporujete lokálnych producentov zo Svätého Jura.

Káva je láska a každé jedno zrnko je dôležité! Ručne zberané, starostlivo vytriedené a spracované, čerstvo upražené v našej pražiarni, s láskou zabalené a pre vás prípravené.

 

Tu je prehľad všetkých kávičiek, ktoré ponúkame.

 

Caffe De Jure Roastery je malá rodinná pražiareň výberovej kávy zo Svätého Jura. Pražia rôzne druhy kvalitných odrodových káv, všetko 100% arabica.

 

Pozrite si na Facebooku, aké majú novinky.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,2 kg
Minimum 4 characters