Dunaj Frank 2022 suché

1000 

Ročník: 2022

CHUŤ: Je to plné víno s pekným ovocným charakterom.

VÔŇA: Vôňa je harmonická a môže vám pripomínať slivkový džem a morušový sirup

HODÍ SA K: Toto víno sa hodí k mäsitým pokrmom, najmä však k pečenej kačke alebo husacine.


Kategória: suché
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 4 g/l
Celkové kyseliny:  6 g/l
Alkohol: 13,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategória: Značky: , ID produktu:2906

Popis

Dunaj je našou slovenskou odrodou, novošľachtencom z dieľne šľachtiteľky pani Doroty Pospíšilovej. Táto odroda je predurčená na pestovanie do Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, kde nám prináša veľmi dobrú kvantitu a výnimočne kvalitné a zrelé hrozno. Náš Dunaj dozrieva vo vysoko umiestnenom vinohrade, kde často bojuje s nedostatkom vlahy a dáva hrozno plné extraktu nielen vo farbe, ale aj v chuti a aróme.

Frankovka Modrá je veľmi stará odroda a zároveň jedna z najtradičnejších odrôd modrého hrozna pestovaného na Slovensku. Každoročne nám dáva pekné úrody a hrozno vo veľmi dobrej kvalite.

Obe tieto odrody pestujeme v našom vinohrade Tangl vo Svätom Jure, kde bok po boku spolu dozrievajú, avšak pri oberačkách ich každoročne oddeľujeme a robíme dve samostané odrodové vína. Výnimkou je tento ročník, kedy sme prvý krát vyskúšali toto spojenie novej a tradičnej odrody a výsledkom je Dunaj Frank 2021, chuťovo plné víno s príjemným ovocným charakterom.

DUnaj frank 2022

Dunaj hrozno

 

Aj Dunaj Frank pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Dunaj Frank, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

 

Minimum 4 characters