Šálka na kávu

2000 

Utešená šálka na kávu, ktorá poteší Vaše oči i srdce. Vychutnáte si z nej Vašu obľúbenú kávu alebo potešíte Vašich blízkych milým darčekom.

Objem 0,1l

Kategória: Značka: ID produktu:2689

Popis

Šálka na kávu zo Slovenskej ľudovej majoliky v Modre.

Keramika bola historicky najmä úžitkový predmet v domácnosti, preto sa nové kolekcie Slovenskej ľudovej majoliky vracajú k svojej najdôležitejšej funkcii. S čistou jednoduchou ornamentikou na šálkach určených na každodenné používanie dajú vyniknúť chuti a vôni Vašej obľúbenej kávy. Majolika má certifikát zdravotnej nezávadnosti a je chránená ochrannou známkou. Je vhodná do umývačky riadu aj do mikrovlnnej rúry. Postupným používaním môže vzniknúť na glazúre jemné praskanie (harisovanie), to však nemá vplyv na funkčnosť. Keramiku neodporúčame vystaviť mrazom.

V Slovenskej ľudovej majolike už 138 rokov majstri remesla rozvíjajú zdedené tradície, rukami a srdcom tvoria keramickú dušu regiónu. Všetky výrobky sú ručne vyrobené a maľované. Každý kus je jedinečné dielo. Modranská majolika a majoliková ornamentika sú zapísané v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Typické motívy modranskej majoliky vychádzajú z prírody: zobrazujú ruže, klinčeky, puky kvetov ozdobené listami a maľujú sa na bielu podkladovú glazúru. Na majolike majstri maliari zobrazovali aj ďalšie prvky okolitej prírody – vinič, zvieratá, ale aj udalosti zo života ľudí, napríklad oberačky, zabíjačky, série postupov prác, napríklad na poli.

 

Šálka na kávu

Šálky si môžete zakúpiť aj ako súčasť nášho  gurmánskeho balíčka.

 

Ďalšie krásne výrobky zo Slovenskej ľudovej majoliky nájdete na ich eshope.

Možno by sa Vám páčilo…

Minimum 4 characters