Veltlínske Oranž 2022 suché

1000 

Ročník: 2022

CHUŤ: Na oranž ľahšia a svieža s decentnými tanínmi nového dubového suda. V chutí nájdete plané jablká, prezreté mišpule a dule s príjemnou, dlhou dochuťou.

VÔŇA: Aróma pripomína dule, vôňu lúčneho sena a jesenného lístia.

HODÍ SA K: Ľahším mäsitým jedlám, ale i k zeleninovým pokrmom, ktoré bude harmonicky dopĺňať svojou čistou a jemnou chuťou.


Kategória: suché
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 1 g/l
Celkové kyseliny: 5,5 g/l
Alkohol: 13,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategória: Značky: , ID produktu:1803

Popis

Hrozno z Veltlínskeho Zeleného bolo po pomletí ponechané kvasiť so šupkami až do vykvasenia. Po vyprešovaní bolo mladé víno Veltlínske oranž miešané 1 rok na kaloch. Toto nevšedné prevedenie Veltlínskeho Zeleného nám ukazuje, ako veľa chutí a vôní sa ukrýva v šupkách a jadierkach hrozna. To znamená, že víno sa rodí vo vinohrade a v pivnici potrebuje už len čas. Naše vína sú živé a vďaka tomu môžu zrieť.

aj Veltlínske oranž je eko

veltlinske zelené hrozno

pomleté hrozno v kadi

 

Aj víno Veltlínske oranž suché pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

Pozrite si náš Instagram

Kúpou vína Veltlínske oranž, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

Tu je ponuka našich vín

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters