Ryňak Oranž 2022 suché

1100 

Ročník: 2022

CHUŤ: Veľmi výrazná, ale zároveň plná chuť macerovaných šupiek a jadierok získava tóny dule a egrešov, dominantné taníny však prevažujú nad kyselinkami.

VÔŇA: Bohatá aróma je umocnená naturálnejším spôsobom (bez síry) výroby tohto vína, môžete v nej nájsť prezreté jablko, či zelený čaj.

HODÍ SA KU: mäsovým pokrmom, ázijskej kuchyni, či korenistejším jedlám


Kategória: suché
Cukornatosť hrozna pri zbere:
°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor:  g/l
Celkové kyseliny:  g/l
Alkohol: 13,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategória: Značky: , ID produktu:1799

Popis

Hrozno z Rizlingu Rýnskeho bolo po pomletí ponechané kvasiť so šupkami až do vykvasenia. Po vyprešovaní bolo mladé víno Ryňak Oranž miešané 1 rok na kaloch. Toto nevšedné prevedenie Rizlingu Rýnskeho nám ukazuje, ako veľa chutí a vôní sa ukrýva v šupkách a jadierkach hrozna. To znamená, že víno sa rodí vo vinohrade a v pivnici potrebuje už len čas. Naše vína sú živé a vďaka tomu môžu zrieť.

Ryňak Oranž 2022 suché

 

Aj Ryňak Oranž 2022 suché pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Ryňak Oranž 2022 suché, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters