Alibernet rosé 2023 polosladké

1100 

Ročník: 2023

CHUŤ: Chuťou pripomína šťavnaté lesné jahody a moruše.

VÔŇA: Podmanivá vôňa lesného ovocia.

HODÍ SA KU: sladším ovocným dezertom, ale je vhodný aj ako dobre vychladený aperitív.


Kategória: polosladké
Cukornatosť hrozna pri zbere:
°NM
Oblasť pôvodu: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor:  g/l
Celkové kyseliny: g/l
Alkohol: 12 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategória: Značky: , ID produktu:2538

Popis

Alibernet rosé 2023 je polosladké víno, ale pôsobí neskutočne sviežim dojmom a výraznou ovocnosťou. V chuti nájdete šťavnaté lesné jahodody a moruše.  Z pomedzi rosé vín ostatných modrých odrôd patrí Alibernet rosé k tým výraznejším nielen po chuťovej ale i po farebnej stránke.

alibernet rosé 2023 polosladké

Aj Alibernet rosé 2023 polosladké pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Alibernet rosé 2023 polosladké, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters