Alibernet 2021 suché

900 

Ročník: 2021

CHUŤ: Bohatosť zamatových tanínov tak príznačná pre túto odrodu ovládne všetky vaše chuťové poháriky. V kombinácii s vyšším alkoholom pôsobí jeho ovocnosť silným a suverénnym dojmom.

VÔŇA: Vôňa pripomína moruše a černice.

HODÍ SA KU:  Ťažkým mäsitým pokrmom, najmä hovädzím steakom.


Kategória: suché
Cukornatosť:
20°NM
Oblasť pôvodu: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Zbytkový cukor: 2 g/l
Celkové kyseliny: 5,5 g/l
Alkohol: 13,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórií: Značky: , ID produktu:1805

Popis

Alibernet je tzv. farbiarka. Má prirodzene dané výrazné taníny a farbitosť. V minulosti sa používal na výrobu vín – extraktov, ktoré sa používali na dofarbenie do červených vín s nízkym červeným odtieňom. Časom sa z odrody Alibernet začali robiť samostatné odrodové vína, ktoré pre vysoké hodnoty tanínov museli viac rokov zrieť, aby dosiahli harmonickejšiu chuť. V dnešnej dobe vieme šetrným spracovaním a vhodným školením mať príjemne piteľné vína tejto odrody na stole aj po kratšom čase.

 

alibernet hrozno

Aj Alibernet pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

instagram

Kúpou vína Alibernet, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

https://www.vinomatula.sk/e-shop/

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters