Pesecká Leánka 2023 polosladké

1000 

Ročník: 2023

CHUŤ: Veľmi svieža sladká a výrazná chuť pripomínajúca marhule a marakuje.

VÔŇA: Jemná muškátová vôňa pripomínajúca aj vôňu prezretých marhulí.

HODÍ SA KU: ovocným zákuskom a sladkým dezertom


Kategória: polosladké
Cukornatosť hrozna pri zbere:
°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Svätý Jur
Zbytkový cukor:  g/l
Celkové kyseliny:   g/l
Alkohol: 12,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategória: Značky: , ID produktu:1776

Popis

Pesecké Leánka 2023 je atraktívne polosladké biele víno s príjemnou aromatikou z nevšednej odrody z nášho novovysadeného vinohradu.

Pesecká Leánka 2023 polosladké

 

Muller Thurgau hrozno

Aj víno Pesecká Leánka 2023 polosladké pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Pesecká Leánka 2023 polosladké, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

 

Minimum 4 characters