Vitajte na stránke Víno MATULA.

Sme malá rodinná firma zaoberajúca sa pestovaním hrozna, výrobou a predajom akostných, odrodových vín. Naše vinárstvo sa nachádza vo Svätom Jure, niekdajšej perle vsadenej do koruny Malých Karpát, ktorej víno zdobilo stoly kráľovských dvorov.

Víno, ktoré Vám ponúkame vyrábame skĺbením tradičných metód našich predkov a moderných technológií. Tieto nám umožnujú držať krok s prísnymi normami, ktoré v súčasnosti musí spĺnať každý kvalitatívny výrobca tohto kráľovského nápoja.


Víno MATULA

Je myšlienka, ktorá prešla dlhodobým zrením a zvažovaním, prerástla však v činy, ktoré vyvrcholili vo finálny produkt a tým produktom je kvalita, maximum z toho, čo hrozno vie dať v rámci zachovania jeho prirodzenej hodnoty. Myšlienkou a prvoradou prioritou pre nás je vyrobiť produkt, ktorý by ľudia pili z chuti a pili by ho na zdravie. To znamená priviesť chute, vône a vzácne látky z hrozna vo vinohrade do pohára vo vašich rukách, ktorého obsah určite nesklame Vaše očakávania.


Vinár Ondrej MATULA

Pochádzam z dvoch vinárskych rodín, z otcovej strany zo Svätého Jura. Z maminej strany z Bratislavského Lamača, kde mi bolo od útleho detstva dopriate naplno vnímať krásu prírody spätú so starostlivosťou o vinič.

Rokmi som sa zžil so striedaním ročných období vo vinohrade a s nimi spätými pracovnými cyklami. Detstvo strávené vo vinici prirodzene vyústilo do rozhodnutia študovať na Strednej vinársko - ovocinárskej škole v Modre.

Praktické skúsenosti v oblasti výroby vína som nadobudol vo dvoch vinárskych podnikoch, ale predovšetkým školou života, keď som sa začal starať o vlastný vinohrad vo Svätom Jure a vyrábať vlastné víno. Na podnet mojich priateľov a známych som sa po siedmych rokoch rozhodol založiť firmu a sprostredkovať moje víno aj Vám.
Tak na zdravie, priatelia!
sme členom
zúčastnujeme sa
Dní otvorených pivníc
naše vína
nájdete aj tu:
nájdete nás aj na našej Facebook skupine
© 2013 Víno Matula, s.r.o. I CREATED BY UNICORN AD COMPANY, s.r.o.

Free counters!