rosé Vaneska 2020 polosladké

800 

Ročník: 2020

CHUŤ: Chuťou pripomína prezreté čerešne, višne a moruše.

VÔŇA: Podmanivá vôňa červeného ovocia jesennej záhrady.

HODÍ SA KU: sladkým dezertom, palacinkám


Kategória: polosladké
Cukornatosť:
23°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 40 g/l
Celkové kyseliny: 7 g/l
Alkohol: 12 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: , Značka: ID produktu:2518

Popis

Rosé Vaneska 2020 je skôr dezertný typ vína. Hodnotou zbytkového cukru sa približuje skôr ku sladkým vínam. Oplýva však výraznou ovocnosťou pripomínajúcou prezreté čerešne, višne a moruše. Je to silne extraktívne víno, o čom svedčí aj jeho vyššia farebná intenzita. Rosé Vaneska je kombináciou odrôd Frankova Modra, Dunaj a Alibernet, ktoré sú zastúpené v pomere 5:3:1. Je to nevšedné víno, ktoré sa u nás každoročne neopakuje.

rosé vaneska 2020

Aj rosé Vaneska 2020 pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína rosé Vaneska 2020, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters