Vé Oranž 2017 suché

900 

Ročník: 2017

CHUŤ: Chuťovo plné víno s korenistým charakterom a alkoholovo silnejšie.

VÔŇA: aróma podobná mišpuliam, egrešom a citrusom.

HODÍ SA KU: ľahším mäsitým pokrmom a studeným predjedlám.


Kategória: suché
Cukornatosť:
21°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 0,5 g/l
Celkové kyseliny: 4,5 g/l
Alkohol: 13,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:1801

Popis

Vé Oranž vznikol ako nápad vytvoriť novú receptúru starej metódy výroby vína. Mušt z Peseckej Leánky fermentovaný na šupkách Veltlínu Zeleného je nevšedná kombinácia menej známej aromatickej odrody s našou typickou odrodou. Základom výroby takýchto vín je optimálna zrelosť hrozno v dokonalom zdravotnom stave bez chemizácie vinohradov a dostatok času na zretie vína. Je to ukážka výnimočnej krásy ako sa k sebe môžu hodiť zdanlivo rozdielne odrody, ktorých spojením je príjemný výsledok.

AJ Vé Oranž JE EKO

 

 

Aj Vé Oranž pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Vé Oranž, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters