Káva ETHIOPIA

850 

Kello

Pražená zrnková káva

Táto káva sa vyznačuje výraznou arómou, vyváženou aciditou, sladkastou až citrusovou ovocnou chuťou grapefruitu, broskyne, ružového a čierneho čaju.

Oblasť:  Oromia/Guji

Farma:  Nensebo

Odroda:  Heirloom

Nadmorská výška: 1900m

Spracovanie:  Washed

Cup score: 88

Stupeň praženia: City+

Hmotnosť: 200g

Kategórie: Značka: ID produktu:2480

Popis

Káva Ethiopia

Káva Ethiopia Kello

Kello

Pražená zrnková káva

ETHIOPIA je kolískou kávy. Krajina kultúry a nádhernej prírody. Región OROMIA v juhovýchodnej časti Etiópie pozná účinky a chuť kávových zŕn údajne od 5. storočia. Miestni pestovatelia sú malí farmári združujúci sa do únie, ktorá dbá na spravodlivý obchod (fair trade). Zisky čiastočne investuje do školstva, zdravotníctva i nových pracovných miest.
ETHIOPIA má neuveriteľne pestrú vegetáciu, nádherné vodopády, riečne rokliny, úchvatné jaskyne, tropické lesy a majestátne hory dosahujúce nadmorskú výšku okolo 4 tisíc metrov. Krajina divokých zvierat a rastlín Vás uchváti nádhernými scenériami a prírodnými krásami.
Zažite kúsok Ethiopie s kávou ETHIOPIA LIMU z pražiarne DE JURE COFFEE ROASTERY pochádzajúcou z regiónu Oromia. Vyniká plným telom s tónmi kvetín a ovocia – jablka a grapefruitu, vyváženou aciditou (pestuje sa v nadmorskej výške 1800-2100m), v dochuti nájdeme tmavú čokoládu a ľahký náznak karamelu.

Aj my, v našom vinárstve, si radi pochutíme na dobrej kávičke. Preto by sme Vám chceli ponúknuť tieto špecialitky od našich svätojurských pražiarov.

Nech sa páči, Káva Ethiopia Kello od Coffee de Jure!

Pražiareň:

DE JURE COFFEE ROASTERY:  coffeedejure@gmail.com

Compliance Consulting, s.r.o., Tramínová 3, 900 21 Svätý Jur, Slovensko

 

Kúpou týchto výrobkov, podporujete lokálnych producentov zo Svätého Jura.

Káva je láska a každé jedno zrnko je dôležité! Ručne zberané, starostlivo vytriedené a spracované, čerstvo upražené v našej pražiarni, s láskou zabalené a pre vás prípravené.

 

Tu je prehľad všetkých kávičiek, ktoré ponúkame.

 

Caffe De Jure Roastery je malá rodinná pražiareň výberovej kávy zo Svätého Jura. Pražia rôzne druhy kvalitných odrodových káv, všetko 100% arabica.

 

Pozrite si na Facebooku, aké majú novinky.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,2 kg
Minimum 4 characters