Frankovka Modrá 2019 suché

700 

Ročník: 2019

CHUŤ: Ľahké, svieže a výrazne ovocné chute pripomínajúce čerešne a višne.

VÔŇA: Bohatá aromatika v čerešňových tónoch.

HODÍ SA K: Krásne sa hodí ku ľahším mäsitým pokrmom, napríklad kuracím rezňom v trojobale či k pečenej kačke.


Kategória: suché
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 1,5 g/l
Celkové kyseliny:  6,5 g/l
Alkohol: 13 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:1794

Popis

Naša Frankovka Modrá rastie v jednom z našich najvyššie uložených vinohradov v pomerne suchej a piesčitej pôde, kde nás teší najmä krásnou arómou a chuťovým extraktom.

Na Slovensku má pestovanie odrody Frankovka Modrá bohatú históriu najmä v račianskej a skalickej oblasti. U nás vo Svätom Jure sú podmienky pre jej pestovanie náročnejšie. Dôvodom je kamenistý, ba až skalnatý terén vo vinohradoch a pomerne nízka vlaha počas roka. Napriek tomu sa nájdu aj vo svätojurských pivniciach krásne vína z tejto odrody.

Frankovka Modrá

frankovka modra hrozno

Aj víno Frankovka Modrá pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Frankovka Modrá, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters