Veltlínske zelené 2021 suché

700 

Ročník: 2021

CHUŤ: Ľahká svieža vyvážená chuť v tónoch šťavnatej broskyne, podtrhnutá jemnou korenistosťou.

VÔŇA: Jemná muškátová aróma pripomínajúca aj vôňu broskyne.

HODÍ SA KU: k špecialitám z teľacieho mäska, ale nič vám k nemu nebude chýbať ani pri samostatnom pití


Kategória: suché
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Svätý Jur
Zbytkový cukor: 2,5 g/l
Celkové kyseliny: 6 g/l
Alkohol: 14 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značky: , ID produktu:2518

Popis

Veltlínske Zelené je už zopár desaťročí našou najpestovanejšou odrodou, patrí medzi tradičné odrody. V našom svätojurskom chotári sa pestuje v nižšie umiestnených vinohradoch, kde v dobrých ročníkoch dáva pekné množstvá úrody vo výbornej kvalite. V našom vinohrade máme široký spon výsadby, kde šírka riadkov je až 3 metre. Strapce sú veľké, šťavnaté, s menším množsvom kyseliniek a chutnou dužinou. I keď je Veltlínske Zelené muštová odroda určená predovšetkým na výrobu vína, hrozno je veľmi chutné aj na jedenie.

Veltlínske zelené 2021 suché

Aj Veltlínske zelené 2021 suché pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Veltlínske zelené 2021 suché, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters