Rizling Vlašský 2021 suché

700 

Ročník: 2021

CHUŤ: pripomína zelené jablko, limetku a biele ríbezle

VÔŇA: ovocná aróma zeleného jablka a limetky

HODÍ SA KU: k ľahkým zeleninovým jedlám alebo ako dokonalé osvieženie pre horúci letný podvečer, vychladený na 8°C


Kategória: suché
Cukornatosť:
19,5°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 1,4 g/l
Celkové kyseliny: 8 g/l
Alkohol: 12,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značky: , ID produktu:2454

Popis

Rizling Vlašský 2021 je veľmi ľahké suché svieže víno. Aromaticky ale aj chuťovo pripomína zelené jablko, limetku a biele ríbezle. Je to jedna z typických odrôd pestovaných vo svätojurských vinohradoch. Víno Rizling Vlašský je v porovnaní s tým Rýnskym ľahšie, chuťovo sviežejšie a viac ovocnejšie víno.

Rizling Vlašský 2021

 

Aj Rizling Vlašský 2021 pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Rizling Vlašský 2019, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters