Rizling Vlašský 2019 polosladké

700 

Ročník: 2019

CHUŤ: Krásne vyzretý, príjemne sladký a ovocný je náš Rizling Vlašský z výborného ročníka 2019. Atraktívne víno s delikátnym zbytkovým cukrom.

VÔŇA: Krásne ovocná, hrozienková aróma.

HODÍ SA KU: klasickým múčnikom a receptom starých mám, ako sú napríklad lekvárové perky.


Kategória: polosladké
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 25 g/l
Celkové kyseliny: 6 g/l
Alkohol: 12 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:2454

Popis

Tento Rizling Vlašský 2019 je polosladké víno blízko ku kategórii sladké. Môžete v ňom už cítiť krásnu vyzretosť pôsobiacu dojmom prezretého hrozna, plnosti a mohutnosti v chuti. Jeho aróma je výrazne ovocná, biele jadrové ovocie, bazový kvet. Je to jedna z typických odrôd pestovaných vo svätojurských vinohradoch. Víno Rizling Vlašský je v porovnaní s tým Rýnskym ľahšie, chuťovo sviežejšie a viac ovocnejšie víno.

Rizling Vlašský 2019

 

Aj Rizling Vlašský 2019 pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Rizling Vlašský 2019, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters