Rizling Rýnsky 2019 sladké

800 

Ročník: 2019

CHUŤ: Výrazne sladké víno, s typickou odrodovou chuťou zabalenou do medových a lekvárových chuťových tónov jabĺk a broskýň.

VÔŇA: Prenikavá ovocná aróma dulí, vinohradníckych broskýň a bazového kvetu.

HODÍ SA K: špecialitám z morských rýb, ale aj ku tradičným hroznovo – makovým štrúdlam.


Kategória: sladké
Cukornatosť:
22°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 60 g/l
Celkové kyseliny: 6 g/l
Alkohol: 9 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:1790

Popis

Ročník 2019 nám umožnil dopestovať hrozno z tejto odrody s výnimočnou aromatikou, ktorú sme v pivnici zabalili do atraktívneho sladkého prevedenia. Víno Rizling Rýnsky 2019 sladké je veľmi špecifické prevedenie Rizlingu, kedy skôr ako typické svieže, ba až dominantné kyselinky môžete vnímať zbytkový cukor a medovosť v chuti.

 Rizling rýnsky 2019

rizling rýnsky hrozno

 

Aj Rizling Rýnsky 2019 pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Rizling Rýnsky 2019, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

 

Minimum 4 characters