Rizling Rýnsky 2018 suché

600 

Ročník: 2018

CHUŤ: Klasický suchý Rizling s delikátnymi kyselinkami.

VÔŇA: Bohatá aróma pripomína zelené jablko a citrusy.

HODÍ SA K: Dobre sa znáša v spojitosti s teľacími špecialitami. Podávajte ho vychladený na 12 °C.


Kategória: suché
Cukornatosť:
20°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 2 g/l
Celkové kyseliny: 6,5 g/l
Alkohol: 12,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:1774

Popis

Víno Rizling Rýnsky 2018 je z najtypickejšej odrody Svätého Jura. Už oddávna sa vysádzala do najvyššie uložených vinohradov tých najstrmších kopcov, kde zvládal kamenisté podložie a extrémne suché a horúce podmienky. Táto odroda nedáva príliš vysoké úrody, zato však poteší vysokou kvalitou, ktorá spočíva aj vo vysokej zrelosti hrozna s ideálnym obsahom kyseliniek a výnimočných aromatických látok.

 

AJ Rizling Rýnsky 2018 JE EKO

 

Aj víno Rizling Rýnsky 2018 pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch – batonáž, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Rizling Rýnsky 2018, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters