Pinot Gris 2022 suché

1000 

Ročník: 2022

Panenská (tzn. prvá úroda) z nášho novovysadeného vinohradu.

CHUŤ: Ľahké suché svieže víno.

VÔŇA: Má aromatiku prezretej marhule a jesenného ovocného sadu.

HODÍ SA K: Odporúčame ho podávať k ľahkým jedlám z kuracieho mäsa, vychladený na 10°C.


Kategória: suché
Cukornatosť:
19°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Zbytkový cukor:  0,1 g/l
Celkové kyseliny:  4,2 g/l
Alkohol: 12 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značky: , ID produktu:1784

Popis

Náš Pinot Gris vás v prvom rade zaujme svojou jantárovou farbou, ktorej vďačí za dlhšie naležanie na šupách, takzvanej macerácii. Vďaka tomuto spracovaniu má aj jeho chuť vyšší extrakt.

Pinot Gris

rulandské šedé hrozno

Aj Pinot Gris pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Pinot Gris, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

 

Minimum 4 characters