Cuvée ADAM 2016 polosuché

800 

Ročník: 2016

CHUŤ: Vyzretá, komplexná a plná chuť, vyvážená stredne vysokými hodnotami kyseliniek a zbytkového cukru.

VÔŇA: Jemná a ľahká aromatika typických svätojurských odrôd dopĺňaná jemnou muškátovou aromatikou Peseckej Leánky.

HODÍ SA K: V gastrokombináciách sa hodí k sýtym mäsitým pokrmom z hovädzieho mäsa.


Kategória: polosuché
Cukornatosť:
21°NM
Oblasť pôvodu: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Svätý Jur
Zbytkový cukor: 10 g/l
Celkové kyseliny: 5,5 g/l
Alkohol: 12,5 obj.%
Objem fľaše: 0,75 l

Kategórie: Značka: ID produktu:1782

Popis

Cuvée ADAM je prémiové víno, ktorým sa naše vinárstvo prezentuje len raz za 4 roky. Cuvée ADAM je kupáž štyroch vín klasických malokarpatských odrôd Muller Thurgau, Rizling Vlašský, Veltlínske Zelené a jednej aromatickej odrody Pesecká Leánka. Zámerom bolo vytvoriť vyvážené svieže víno s jemným zbytkovým cukrom, atraktívnou arómou chuťovou plnosťou vyzretého vína. Každé cuvée, alebo kupáž je výsledkom vinárovho cieľavedomého namiešania konkrétnych vín s určitými chuťovými a aromatickými vlastnosťami, za účelom výroby toho najlepšieho vína.

Cuvée ADAM

Aj Cuvée ADAM pre vás vyrábame starostlivým výberom pekných, zdravých strapcov hrozna počas oberačky. Šetrným spracovaním a rýchlym pomletím po príchode z vinohradu zabezpečíme kvalitný mušt. Počas celého procesu formovania budúceho vínka pristupujeme individuálne pri každej odrode. Biele a ružové starostlivo chladíme počas kvasenia a červený rmut v kadi zase miešame, aby všetko pekne kvasilo ako má. Takto vieme zabezpečiť, že každé víno má svoju jedinečnosť a odlišuje sa od toho druhého. Rôznorodosť našich vín je priorita. Dosahujeme ju osobitným prístupom ku každej odrode počas školenia vína. Je to metóda založená na načasovaní jednotlivých operácií počas celej doby jeho zrenia. Jedná sa najmä o dĺžku naležania alebo nakvášania na šupkách, ležania na kaloch, intervaloch miešania – surlie, či samotného stáčania a nafľašovania vína.

 

Vo vinohradoch aplikujeme princípy permakultúrneho pestovania. To znamená, že každý druhý riadok je trvalo zatrávnený. Ak by ste sa pozreli z vrchu, videli by ste pásy krásnej rozkvitnutej lúky. Tieto lúčne kvety sú dôležité pre život užitočného hmyzu. Vďaka tomu máme dostatok opeľovačov pre kvitnúci vinič a prispievame k environmentálnemu zveľadeniu nášho mestečka. Životné prostredie chránime tak, že vôbec nepoužívame herbicídy a okopávaním bojujeme s burinou. Používame bio postreky proti chorobám viniča, čím predchádzame zbytočnej chemizácii krajiny a nášho hrozna.

 

Pozrite si náš Instagram

 

Kúpou vína Cuvée ADAM, či iných našich vín podporíte naše rodinné vinárstvo a zachovanie vinohradníctva vo Svätom Jure.

 

Tu je ponuka našich vín

 

Ďakujeme a na zdravie priatelia!

Minimum 4 characters